Taekvondo üzrə ölkənin ən güclüləri bəlli oldular

Dekabrın 25-dən start götürtmüş taekvondo üzrə Azərbaycan birincilikləri və çempionatına ötən gün yekun vurulub.

Arena.az xəbər verir ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan yarış böyük yaş qrupu üzrə idmançıların mübarizəsi ilə başa çatıb.

Bakı İdman Sarayında keçirilən çempionatın son günündə qadın və kişi taekvondoçular arasında 16 dəst medal öz sahibini tapıb.

Komanda hesabında “Təhsil” RİM (Sumqayıt) birinci yeri tutub. İkinci yerdə “Ağcabədi” OİK, üçüncü pillədə “Gömrükçü” İC qərarlaşıb. Onlardan sonra “Neftçi” İK və “Xəzər” TK yer alıblar.

İlin perspektivli məşqçiləri adına Cəlil Abdullayev, Hüseyn Mehrəliyev, Sadiq Ağayev, Günay Zeynalova, Zahid Nadirov, İmran Zalov və Zahid Nadirov layiq görülüblər.

Yarışın ən yaxşı hakimi Ramal Əskərov, Vasif Qurbanov və Dilarə Həsənova seçiliblər. Rza Məcidovla Bəsti Quliyeva isə ilin ən fəal həkimi nominasiyasının qalibi olublar.

Qeyd edək ki, daha öncə ölkənin ən güclü yeniyetmə və gənc taekvondoçuları bəlli olub.

Taekvondo üzrə böyüklər arasında ölkə çempionatının mükafatçıları

Kişilər

54 kq

  1. Səyyad Dadaçov (MOİK)
  2. Rahid Vəliyev (Masallı)
  3. Hətəm Həsənli (Atilla TK)
  4. Xıdır Məmmədov (Təhsil RİM 6 saylı İEOUGİM)

58 kq

  1. Ruslan Seyidov (Gömrükçü İK)
  2. Malik Abbasov (Gömrükçü İK)
  3. Yusif Qurbanov (Lənkəran TİM)
  4. Adil Eyvazov (Təhsil RİM Sumqayıt)

63 kq

  1. Riyad Şirəliyev (Fərasət TK)
  2. Pərviz İskəndərova (MOİK)
  3. Rahil Yusifov (Qazax)
  4. Fərid Əmirəliyev (Qafqaz TK)

68 kq

  1. Yaşar Məmmədli (Neftçi İK)
  2. Vaqif Hacıyev (Ağsu)
  3. Xanlar Xanəhmədov (Quba Xaçmaz RGİİ)
  4. Vüqar Bağırov (Alpman TK)

74 kq

  1. Cavad Ağayev (Qəbələ)
  2. Ələsgər Əliyev (Gömrükçü İK)
  3. İsmət İsrafilzadı (Qafqaz TK)
  4. Nicat İsmayılzadə (Gömrükçü İK)

80 kq

  1. Eltac Qafarov (DİN İC)
  2. Xan Məmmədov (DİN İC)
  3. Rəvan Məmmədov (Cəsur TK)
  4. Nihat Həşimov (DİN İC)

87 kq

  1. Taleh Süleymanov (MOİK)
  2. Vüsal Balaqadaşov (Xəzər PİK)
  3. Hüseyn Əlizadə (DİN İC)
  4. Əli İsmayılov (Gömrükçü İK)

+87 kq

  1. Milad Beigi Hərçəqani (FHN İSK)
  2. Həmidreza Badrialiabadi (FHN İSK)
  3. Orxan Qasımov (Gədəbəy GİK)
  4. Ceyhun Həsənli (Neftçi İK)

Qadınlar

46 kq

  1. Səlimə Quliyeva (Alpman)
  2. Zemfira Həsənzadə (Xəzər TK)
  3. Münnəvər Abbasova (Qazax)
  4. Minayə Əkbərova (Ağcabədi OİK)

49 kq

  1. Paniz İsmaelpur (Təhsil RİM Sumqayıt)
  2. Nərmin Əliyeva (Qafqaz TK)
  3. Selcan Kərimova (Mübariz TK)

53 kq

  1. Patimat Abakarova (Gömrükçü İK)
  2. Nigar Abdullayeva (Grandmaster)
  3. Məryəm Məmmədova (Gömrükçü İK)
  4. Səmmərux Osmanova (Neftçi İK)

57 kq

  1. Səidə Əliyeva (Qafqaz TK)
  2. Leyla Bəşirova (Təhsil RİM Sumqayıt)
  3. Meylin Məmmədzadə (Neftçi İK)
  4. Zivər Tağıyeva (Təhsil RİM Sumqayıt)

62 kq

  1. Fatimə Məcidova (Təhsil RİM Sumqayıt)
  2. Fatimə Həsənova (Təhsil RİM Sumqayıt)
  3. Zəhrəxanım Həmidzadə (Qafqaz TK)
  4. Sevda Əzizova (Masallı TK)

67 kq

  1. Fəridə Əzizova (DİN İC)
  2. Sübhanə Kətanova (Gəncə Daşkəsən RGİİ)
  3. Şəlalə Şabanlı (Zenit TK)
  4. Əfsanə Əliyeva (Grandmaster TK)

73 kq

  1. Elnarə İbrahimova (Alov TK)
  2. Ayan Əliyeva (Modern Sports)
  3. Şəbnəm Poladlı (Tovuz TK)

Gənclər arasında ölkə birinciliyinin mükafatçıları

Oğlanlar

45 kq

  1. İlyas Hətəmli (Təhsil RİM 6 saylı İOEUGİM)
  2. Mehdi Budaqlı (Ümid TK)
  3. Aslan Həfiəyeva (Neftçi)
  4. Nicat Qazixanov (Azəri TK)

48 kq

  1. Məhəmməd Həsənli (Atilla TK)
  2. Asim Quliyev (RUGİM)
  3. Elşad Əmirov (Şahdağ)
  4. Vaqif Abdullayev (Ağcabədi OİK)

51 kq

  1. Harun Salmanzadə (Mübariz TK)
  2. Bahadur Dostuyev (Fərasət TK)
  3. İbrahim Mehdizadə (MOİK)
  4. Ülvi Abdullayev (Gömrükçü)

55 kq

  1. Fuad Məhərləmli (Təhsil RİM Sumqayıt)
  2. Ziya Həsənli (Gömrükçü)
  3. Ramil Əsədov (Təhsil RİM Sumqayıt)
  4. Eyvaz Məmmədli (MOİK)

59 kq

  1. Tamerlan Yaqubov (DİN)
    2 İslam Əhmədzadə (Neftçi)
  2. Aydın Süleymanov (Təhsil RİM Sumqayıt)
  3. Əhəd Cəfərli (Lənkəran TİM)

63 kq

  1. Əbdülsübhan Dadaşlı (Təhsil RİM Sumqayıt)
  2. Əli Tarverdipur (Gömrükçü)
  3. Vasif Səlimov (Ağcabədi OİK)
  4. Həsən Əhmədzadə (Təhsil RİM 6 saylı İOEUGİM)

68 kq

  1. Yunis Hüseynov (Sərhədçi)
  2. Bilal Enis Turan (Tovuz)
  3. Kənan Hüseynov (Asiman)
  4. Əli Əsədullayev (Gömrükçü)

73 kq

  1. Hüseyn Xudiyev (Cəsur TK)
  2. İslam Əliyev (Qafqaz TK)
  3. Tahir Cavadov (Şamaxı)
  4. Sədi Mənsumov (Təhsil RİM Sumqayıt)

78 kq

  1. Elcan Əliyev (RUGİM)
  2. Əli Cəfərov (Qafqaz)
  3. Elnur Eyvazov (Modern Sport)
  4. Hüseyn Heydərov (Təhsil RİM 6 saylı İOEUGİM)

+78 kq

  1. Allahverdi Məmmədov (Atlet TK)
  2. Elvin Abdullayev (“Ümid TK)
  3. Nihat Həsənov (Tovuz)
  4. Xəlil Nəbizadə (Abşeron TK)

Qızlar

42 kq

  1. Gülü Zamanlı (Təhsil RİM Sumqayıt)
  2. Firəngül Abbaszadə (Ağcabədi)
  3. Nilufər Süleymanova (Qazfqaz TK)
  4. Aişə Səfərova (Qafqaz TK)

44 kq

  1. Xuraman Cavadzadə (Təhsil RİM Sumqayıt)
  2. Humay Dadaşova (Quba-Xaçmaz RGİİ)
  3. Selcan Ağazadə (Təhsil 6 saylı İOEUGİM)
  4. Leyla Əliyeva (Zenit TK)

46 kq

  1. Nilufər Borji (Neftçi)
  2. Fatimə İsmayılzadə (Grandmaster)
  3. Tubu Manafova (Təhsil RİM Sumqayıt)
  4. Zəhra Quliyeva (Alpman TK)

49 kq

  1. Seyidxanım Məmmədova (Xəzər TK)
  2. Əsli İsayeva (Qafqaz TK)
  3. Zəhra Abdullayeva (Qax)
  4. Banu Quliyeva (RUGİM)

52 kq

  1. Şəms Əlizadə (Xəzər TK)
  2. Nəzrin İbişova (Abşeron TK)
  3. Zöhrə Məmmədova (Neftçi )
  4. Xədicə Axundzadə (Atilla TK)

55 kq

  1. Nərgiz Kazımova (Gömrükçü)
  2. Sehri Calalova (Gömrükçü)
  3. Fatimə Abdullayeva (Neftçi)
  4. Aysu Musayeva (Qrandmaster)

59 kq

  1. Gülsüm Əliyeva (Tornado TK)
  2. Səadət Abbasova (Abşeron-Zirvə TK)
  3. Fatimə Həsənova (Şəmkir)
  4. Zeynəbxanım İsgəndərli (Gömrükçü)

63 kq

  1. Bahar İbrahimova (Ağcabədi OİK)
  2. Kamilə Qurbanova (Gəncə-Daşkəsən RGİİ)
  3. Dərya Cəfərova (Təhsil RİM Sumqayıt)
  4. Nurcan Həsənova (RUGİM)

68 kq

  1. Nərmin Ənsəri (Neftçi)
  2. Minayə Həsənli (Gömrükçü)
  3. Zəhra Əliyeva (Təhsil RİM 6 saylı İOEUGİM)
  4. Sənəm Abdulova (Qafqaz TK)

+68 kq

  1. Ayan Ağayeva (Asiman TK)
  2. Lalə Haydımova (Şamaxı)
  3. Gülzar Əskərli (Gömrükçü)
  4. Xədicə Həsənzadə (Abşeron TK)

Yeniyetmələr arasında ölkə birinciliyinin mükafatçıları

Oğlanlar

148 sm

  1. Hüseyin Abbaslı (Ağcabədi OİK)
  2. Murad Canəliyev (Azəri TK)
  3. Turan Şeydayev (Abşeron TK)
  4. Coşqun Məmmədzadə (Təhsil RİM 6 saylı İOEUGİM)

152 sm

  1. Əli Həsənzadə (Xəzər TK)
  2. Əlimurad Rzayev (Quba-Xaçmaz RGİİ)
  3. Zaur Hüseynov (Gəncə-Daşkəsən RGİİ)
  4. Ramal Aşurov (İrəvan TK)

156 sm

  1. Səid Feyzullayev (Gömrükçü)
  2. Cahid Əliyev (Lənkəran)
  3. Əlağa Zeynallı (Atilla TK)
  4. Ümid Əliyev (Gəncə-Daşkəsən RGİİ)

160 sm

  1. Anar Abdullazadə (Xəzər TK)
  2. Mənsur Aşurov (Neftçi)
  3. Elmir Səlimov (Abşeron)
  4. Ramil Əlizadə (Gömrükçü)

164 sm

  1. Novruz Əliyev (Ağcabədi OİK)
  2. Rasif Əliyev (Xəzər PİK)
  3. Yusif Ağa (Asiman TK)
  4. Binyamin Hacızadə (Ağcabədi OİK)

168 sm

  1. Amirabbas Fəzlişahqoli (Mübariz TK)
  2. Ayxan Əhmədli (Cəsur TK)
  3. Rəsul Cavadzadə (Gömrükçü)
  4. Vasif Seyidov (Şahdağ)

172 sm

  1. Çingiz Həsənov (Ağcabədi OİK)
  2. Fərid Əlizadə (RUGİM)
  3. Kamran Oruclu (Gömrükçü)
  4. Funar Cəbrayılov (Alpman TK)

176 sm

  1. Sərxan Talıbzadə (Şuşa TK)
  2. Umud Umudov (Modern sports Schoo)
  3. Hüseyin Əzizli (Ağsu)
  4. Abdulla İsmayılov (Ağdam)

Qızlar

144 sm

  1. Zeynəb Səfərliyeva (Zenit TK)
  2. Məryəm Məmmədzadə (Təhsil RİM 6 saylı)
  3. Ayan Məmmədzadə (Alpman TK)
  4. Yağmur Əhmədova (Abşeron TK)

148 sm

  1. Fatimə Zeynalova (Ağcabədi)
  2. Rüqayyə Əliyeva (Təhsil RİM)
  3. Gülşən Aydayeva (Quba-Xaçmaz RGİİ)
  4. Aydan Fətullayeva (Amin TK)

152 sm

  1. Məryəm Cəfərova (Quba-Xaçmaz RGİİ)
  2. İnci Muradova (Qafqaz TK)
  3. İnci Oruczadə (Təhsil RİM 6 saylı)
  4. Duyğu Yusifli (Ağcabədi OİK)

156 sm

  1. Ləman Manafova (Alpman TK)
  2. Fatimə İbişova (Abşeron)
  3. Suvara Şeydazadə (Abşeron TK)
  4. Sabrin Bayramova (Xaçmaz)

160 sm

  1. Gülnar Rəsulzadə (Neftçi)
  2. Gülay Əliyeva (6 saylı Təhsil)
  3. Həqiqət Ələsgərli (Alpman TK)
  4. Fatimə Bayramova (Gömrükçü)

164 sm

  1. Türkan Yuniszadə (RUGİM)
  2. Alidə Əliyeva (Tovuz)
  3. Səbinə Qurbanzadə (Təhsil RİM Sumqayıt)
  4. Əsmər Musayeva (Gəncə-Daşkəsən RGİİ)

168 sm

  1. Gülnaz Abdullayeva (Cəsur TK)
  2. Nərmin Rəsulova (Asiman TK)
  3. Nəsrin İbrahimli (Təhsim RİM Sumqayıt)
  4. Ayan Yusifzadə (Zəfər TK)